CÍTIT SE VE SVÉ KŮŽI

Krásný nedělní večer přeji! Když jsem nedávno odpovídala v rozhovoru pro web Biodermy, dostala jsem zajímavou otázku. Do čí kůže bych se chtěla na jeden den vcítit. Přemýšlela jsem na tím dlouho a to víte, že jako první mě napadla moje psí slečna Mignona (jak ráda bych si to s ní alespoň na jeden den vyměnila). Pak jsem si ale řekla, že bych vážně chtěla vědět, jak budu za pár desítek let vypadat a cítit se ve své vlastní kůži. Jestli se ta péče, kterou své pokožce každý den dopřávám, vážně vyplatila. To se asi dozvím opravdu až za těch pár desítek let, jedno vím ale jistě. Čím jsem starší, tím lépe se cítím, i když mi občas přibyde nějaká ta vráska (od smíchu samozřejmě, starosti se ze svého života snažím eliminovat…). Sepsala jsem vám 5 jednoduchých kroků, díky kterým se cítím ve své kůži každým rokem lépe a lépe. 

1. Péče o pleť je pro mě každý den prioritou

Protože jestli s něčím budu muset žít celý život, je to právě má pleť. Proto se snažím vybírat produkty, které jsou k mé suché pleti šetrné a pomáhají ji udržovat v rovnováze. Obzvlášť teď, když se mění roční období a pleť je po zimě unavená a ze všech těch změn tak trochu zmatená, se snažím svou rutinu zjednodušit. Ačkoli miluji korejský způsob péče o pleť o “87689 krocích”, někdy je fajn trochu zvolnit. Nejdůležitější je pleť důkladně odlíčit a vyčistit. Já nedám po zimě dopustit na čistící balzámy, které obsahují přírodní oleje, nebo jemná odličovací mléka, která pleť už během odličování hydratují. A samozřejmě micelární vodu, která pleť perfektně dočistí (jak vždycky říkám, odličovací tamponek musí být úplně čistý, jinak nemůžu pokračovat s dalšími kroky). Vzhledem k tomu, že jsem sušinka a má pleť je po zimě citlivější, používám micelární vodu Sensibio H2O od Biodermy, která zabraňuje podráždění kůže, ale zároveň chrání hydrolipidický film a tvoří základ odolnosti před nepříznivými vlivy, které na ni působí. Micelární voda se stala v posledních letech trochu kontroverzním produktem, takže pokud máte pochybnosti, koukněte sem, je tady vše pěkně vysvětleno. Pak následuje sérum, hydratační krém a krém na oči. Ještě rok zpátky mi dělalo velký problém na poslední zmíněný nezapomínat, jakmile jsem se to ale naučila, výsledky byly znát. Pohled je projasněný, pokožka kolem očí jemná a mnohem lépe se mi pak pracuje i s makeupem a korektorem na těchto místech. A navíc, je to přece místo, na kterém jsou známky stárnutí vidět nejdřív, takže je třeba se o něj náležitě starat. A nesmím zapomenout na masky! To je taková má obsese a nejraději bych si je dopřávala denně. Tím se plynule dostávám do bodu dvě. 

2. Naučila jsem se relaxovat a udělala si z toho rutinu

Můj ideální relax? Pleťová maska, zapálená svíčka nebo difuzér s vonnými oleji, kniha a Míňa v nohách. Chvíle, kterou jsem si dřív vůbec nedokázala užít a mnohdy se k ní ani nedostala. Protože bylo moc práce a já na nic nedokázala říct ne (kdo pracuje sám na sebe, tak tohle v začátcích jistě zná). Pak ale přišel zlom, kdy jsem byla ze všeho nešťastná, unavená, podrážděná a já si uvědomila, te jestli to takhle půjde dál, neutrpí jen mé zdraví, ale i okolí a hlavně vztahy s rodinou a přáteli. Takže jsem dost razantně omezila svou pracovní dobu (od 8 ráno do 10 večer to prostě nebylo ideální) a učila se, že svět se nezblázní, když řeknu ne. Stačilo pár volných večerů a víkendů a ze mě spadl oborvský balvan. Najednou jsem se cítila mnohem lépe po všech stránkách a zjistila, že mé tělo prostě k normálnímu fungování relax potřebuje. 

3. Poslouchám víc své tělo

Co si budem, rozhodně nejsem sportovec roku. Ale taky vím, že to bez něj prostě nejde. Obzvlášť, když celý den sedím u počítače. Nehýbala jsem se dost dlouho na to, abych se ve svém těle necítila úplně komfortně.  A teď to není jen o váze nebo velikosti, ale o tom, že se prostě nechci zadýchat, když běžím na tramvaj. A nechci se večer kroutit bolestí zad. Teď jsem sice měla ze zdravotních důvodů pauzu, ale hned zítra do toho hodlám naskočit znovu. Stačí mi půl hodina denně se cvičením podle Youtube a hned se cítím mnohem lépe, silnější, zdravější a prostě hezčí (tedy ne hned po cvičení…:D). I když se mi kolikrát vážně nechce, musím přestat poslouchat svou zlenivělou hlavu a dát na požadavky svého těla. 

4. Pravidelně se svěřuji do rukou odborníků

Domácí péče o pleť je samozřejmě základ, čas od času ale rozhodně není na škodu svěřit se do péče kosmetických odborníků. Kromě toho, že s pletí umí kouzla, kterými já sama nedisponuji, tak si na tom lehátku neskutečně odpočinu. A to se samozřejmě do budoucna rozhodně počítá! Navíc se mé pleti dostane cílené péče a všech novinek, díky kterým bude vypadat spokojeně co nejdelší dobu. A vůbec, čím víc se blížíme onomu milníku třiceti let, tím více bychom se měly rozmazlovat. 

5. Kvalitněji spím

Což je asi důsledek většiny předchozích bodů (dobře, návštěva kosmetiky na tom lví podíl asi nemá, ale možná bych byla překvapená). Od té doby, co neusínám s počítačem v jedné a telefonem v druhé ruce, tak se můj spánek zlepšil o 100%! Najednou mi usínání netrvá dvě hodiny, vstávání sice pořád bolí, ale rozhodně ne tolik, jak tomu bylo dřív. Dokonce se netěším na víkend je proto, abych si mohla do desíti přispat. Naopak, teď se sama od sebe budím v osm a užívám si víkendového ranního ticha. A vůbec, nejlépe se mi spí, když si dám v podvečer pořádně do těla, dopřeji si dlouhou sprchu, udělám si ty své beauty rituály a začtu se do knížky. Ráno se pak ve své kůži cítím mnohem lépe!

Na téma článku mě přivedla nová kampaň Bioderma – Sensibio, vcítí se do vaší kůže. Já jsem se chtěla vcítit do své vlastní kůže, až budu babička. Rozhodně mě ale v tu chvíli nenapadlo, že vůbec nemusím být ta šťastná babička, kterou pravidelně navštěvuje celá rodina a užívá se zaslouženého volna. Mnoho seniorů totiž v dnešní době takové štěstí nemá a jejich rodina na ně úplně zapomíná. Proto mě naprosto nadchl nápad Biodermy, která pro své PR účely oblékla ikonické micelární vody H2O Sensibio do svetříků pletených babičkami z organizace Elpida. Možná už jste slyšeli o projektu Ponožky od babičky, kterým projekt dává práci a radost z pocitu užitečnosti a zároveň podporuje chod vzdělávacího a kulturního Centra Elpida. Tak přesně tyhle babičky mají na starosti tyhle roztomilé svetříky na ikonických micelárkách! Občas je fajn zkusit se vcítit do kůže jiných a snažit se pomáhat. A já děkuji Biodermě, že v rámci svých PR aktivit myslí i jinak! 

*Spolupráce


Follow:
Share:

1 Comment

  1. Viki
    21.3.2019 / 18:59

    super článok 🙂 mala by som sa nad niektorými podmi zamyslieť

    when pigs fly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?