TAJEMSTVÍ OPÁLENÉ POKOŽKY

Krásný letní večer vám přeji! Teploměr šplhá každým dnem víc a víc nahoru a já už pomalu nevím, co ze sebe ještě sundat. Znamená to jediné, začínáme, chtě nechtě, ukazovat víc kůže. S tím je ale taky spojená jedna věc – naše sebevědomí dost často při pohledu do zrcadla strmě klesá.  A přesně pro tyhle případy, kdy se mi do sukní a šatů zrovna dvakrát nechce, mám v koupelně svůj koutek s produkty, díky kterým se během chvilky cítím o 1000% lépe. Ano, hádáte správně, klíč k rychlé dávce sebevědomí se jmenuje samoopalování! Chodí mi od vás spoustu dotazů, jestli chodím do solárka, jak často se opaluju, nebo jaké produkty používám. A tak vám celé to tajemství opálené pokožky po celý rok krok za krokem ráda prozradím. 

Moc dobře víte, že jsem zimní holka a pobyt na slunci není nic pro mě. V poslední době si sice dávám svých 15 minut na balkóně a snažím se doplnit vitamin D, kterého mám pramálo, víc to ale nevydržím. Opalování si rozhodně neužívám, nehledě na to, že to pro naši pokožku není zrovna zdravé. Proto jsem už pár let věrná samoopalovacím produktům. Co vám budu vyprávět, začátky byly těžké!:D Oranžové dlaně a vzhled á la dalmatin byl na denním pořádku. To bylo ovšem v době,  kdy jsem neznala pěny a aplikační rukavice. A peeling. A taky důkladnou hydrataci. Ale pěkně popořadě! Jak docílit dokonale opálené pokožky i z vlastní koupelny a zdravým způsobem?

Jaké produkty vybrat?

Ještě než se vrhneme na samotný proces, pojďme si něco říct o produktech. Dneska už existuje samozřejmě spoustu možností, ty nejčastější jsou ale ve formě mléka, pěny nebo spreje. Mléka jsou ideální pro nás “sušinky”, kromě opálení totiž pokožku i hydratují. Pěny se zase velmi rychle nanáší a zasychají (a já je mám v kombinaci s hydratačním krémem nejraději) a spreje jsou fajn i na nedostupná místa, chtějí ale trochu víc cviku. Pokud chcete, aby bylo opálení viditelné hned, sáhněte po těch, které obsahují bronzer, pokud si na opálení klidně počkáte (a netoužíte po zabarveném oblečení a povlečení), pořiďte si takové produkty, které bronzer neobsahují a jsou průhledné nebo bílé. Výhoda těch zabarevných je samozřejmě v tom, že okamžitě vidíte, kam jste si samoopalovák nanesly. U těch bezbarvých si musíte dát s aplikací větší péči. Já mám ze všeho nejraději právě pěny s obsahem bronzeru, krásně opálená jsem totiž za deset minut.

Nezanedbávejte přípravu

Jestli si myslíte, že se po sprše natřu samoopalovací pěnou a jsem okamžitě krásně opálená, jste na omylu. Každé takové aplikaci předchází důkladná příprava. Bez ní je totiž výsledek nic moc, dlouho nevydrží a hlavně flekatí. Klíčem k úspěchu je důkladný peeling celého těla, čím hladší pokožka bude, tím lípe se vám bude samoopalovák aplikovat. Každou neděli, kdy mám svou pravidelnou beauty hodinku v koupelně (chcete o ní článek?), si dopřeju koupel, důkladně se oholím (čím míň “překážek” na pokožce bude, tím lepší bude výsledek)+ a dopřeju si pořádný peeling. A když doma zrovna žádný nemám? Udělám si svůj vlastní, buď z kokosového oleje a kávové sedliny, případně z mořské soli.  

Pokožku pak důkladně osuším a natřu hydratačním krémem. Tady je ale důležité, abyste nepoužívaly příliš mastné krémy, ideální jsou takové, které neobsahují oleje. Samoopalovací přípravek by vám totiž mohl v kombinaci s olejem udělat na kůži pěknou neplechu v podobě fleků. Pokud nejste sušinky jako já, nemusíte se natírat celé, nikdy ale nezapomínejte na sušší místa jako jsou kolena, lokty nebo ruce. Mě se osvědčilo natřít se celá Tan Enhancer krémem od St. Moriz (od této značky mám všechny samoopalovací produkty, takže se to nabízelo:)), který je přesně vyvinut právě pro účely samoopalování. A navíc moc příjemně voní! 

Jdeme na to

A teď přichází ta zábavnější část. Nejčastěji používám pěnu, buď sahám po Tanning Mousse v odstínu dark (je opravdu tmavá), nebo po průhledné samoopalovací pěně. Tu používám tehdy, když si chci vzít ráno bílou košili nebo mám čerstvě povlečeno:). Základem je aplikační rukavice! Bez ní to prostě nejde, pokud tedy nechcete mít dlaně jako Umpa lumpa. Pěnu pořádně protřepu a stříknu na rukavici. Začínám odspoda, tedy od noh a pokračuji směrem nahoru. Krouživými pohyby rozmazávám pěnu do té doby, než je rovnoměrně rozetřená. Začátečníkům proto průhlednou variantu nedoporučuji, tady bohužel nevidíte, kam už jste pěnu rozetřely, zatímco u té zabarvené vidíte opálení okamžitě. Na každou část těla mi stačí 1-2 “pumpičky”, aby bylo opálení intenzivní. Nezapomínejte přetřít i hřbet dlaní a ruce pak už nemyjte (tedy pokud pracujete s rukavicí, jinak myjte, co to jde!). Nechte zhruba minutu uschnout a můžete se obléknout. Výsledné opálení se u pěn vyvine asi po 4-6 hodinách, proto je nejlepší natírat se vždy večer. Ráno si pak dáte sprchu, smyjete tónovací barvu a zůstane vám krásné opálení, které se už nikam neobtiskává. 

Co v mezifázi?

Aby mi vydrželo opálení co nejhezčí a nejrovnoměrnější, každý den pokožku mažu hydratačním krémem. Pokud jste sušinky, nebojte se udělat si během týdne i jemný peeling, opálení tím neodstraníte, jen udržíte pokožku krásně jemnou a hladkou. Já teď v létě ještě ob den používám St. Moriz Tanning Moisturizer Golden Glow, krém, který je hodně hydratační a dodává pleti jemný opálený nádech.

 A co obličej?

Já na obličej používám vždy “zbytky” pěny, které mi zůstaly na rukavici a jen s ní tváře lehce potřu. S pěnou ale opravdu jen opatrně, přece jenom může vysušovat. Každý den si ale do hydratačního krému přidávám pár kapek St. Moriz Face Serum, které vytváří postupné opálení a krásně pleť prozáří. Já dávám většinou 3 kapky, ale pokud chcete intenzivnější a rychlejší opálení, přidejte si víc. A nezapomeňte si umýt po aplikaci ruce!:)

Na závěr ještě jedna fotka večer před a ráno po, no řekněte samy, jako kdybych se vrátila z exotické dovolené (kéž by!!!). Sečteno podrtženo, stačí 10 minut v neděli v koupelně a já se okamžitě cítím o 100% lépe! Jak jste na tom vy a samoopalování? Vysedáváte raději na sluníčku nebo se snažíte “opalovat” co nejzdravěji? Mějte se krásně, já jdu na svou nedělní proceduru!:*

*Spolupráce

Follow:
Share:

1 Comment

  1. Lily
    1.7.2019 / 13:13

    Ja som si ST. MORIZ kúpila práve na základe tvojho doporučenia na blogu…A používam ho už rok a veľmi som spokojná…Konečne opálenie, ktoré je vidieť a neobtiera sa….všetci sa ma pýtajú, kde som bola keď som taká bronzová, to sa mi pred tým s lacnejšími samoopaľovacími mliekami nikdy nestalo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?