RYCHLÝ LETNÍ MAKE-UP

Krásný páteční večer přeji! Jak si užíváte léta? Já se přiznám, že mé “prázdniny” jsou letos především pracovní a oproti letům minulým, dost hektické. Možná právě proto se snažím všechno kolem zjednodušit na maximum a ušetřit si pro sebe nějaký čas, kdy si můžu na balkoně užívat sluníčka a alespoň myšlenkami se přenést někam hodně daleko. Zjednodušila jsem i svou ranní líčící rutinu, která mi teď zabere maximálně 5 minut (to vítá především Miňonka, se kterou můžu ráno trávit víc času venku). Navíc k ní nepotřebuju žádné štětce, jen pár tahů prsty a je hotovo. Všechny produkty, které vám ukážu, jsem objevila v rámci mé spolupráce s přírodní značkou Alverde, kterou koupíte v dm drogeriích. Už začátkem roku jsem si sama sobě slíbila, že se budu více zajímat o to, co si na pleť dávám a zkoušet hledat alternativy s čistším složením. Přecházet na čistě přírodní kosmetiku se zatím ze dne na den úplně nechystám (přece jenom mám v zásobách ještě spoustu produktů, které chci vypotřebovat…), rozhodně se ale při koupi nových věcí zajímám, zda neexistuje alternativa, která bude ke mě i  přírodě šetrnější. 

Značku Alverde jsem samozřejmě dřív znala, jejich transparentní gel na obočí používám už léta, přiznám se ale, že moc jiných produktů jsem od ní zatím nevyzkoušela. A přitom je to taková škoda! Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena kvalitou produktů, ostatně na tom jsem se shodla i s vámi na Instagramu. Tolik pozitivních ohlasů jsem od vás už dlouho neslyšela.  Vyzkoušela jsem na doporučení vaše oblíbené produkty a vytvořila si z nich každodenní super rychlé líčení, které zvládnete všichni, navíc bude vaše pleť nadšená (a co si budeme, peněženka taky…:)). 

1. Projasněná pleť


Přes rok se bez make-upu neobejdu, i když mám raději lehké a méně krycí, sjednocená pleť je pro mě základ. V létě od klasických make-upů ale ráda upouštím. Přece jenom je pleť hezky opálená a tak jí stačí jen trochu korektoru, který zakryje kruhy pod očima a nějaký ten pupínek, který se při letním režimu a pravidelné zásobě zmrzliny občas objeví. Korektor Alverde je velmi příjemný a troufám si tvrdit, že hravě konkuruje výrazně dražším a luxusnějším verzím. Je jemný, nezalézá do vrásek, díky aplikátoru se jednoduše nanáší a velmi dobře se roztírá. Krytí má lehké až střední, ale dá se pěkně vrstvit, takže když se nad pleti objeví nějaký větší “problém”, poradí si i s ním. Já používám odstín 03 Cream, pěnovým aplikátorem produkt nanesu pod oči, kolem nosu, lehce na rty a víčka (lépe mi pak drží rtěnka i stíny) a na místa, která potřebují zakrýt a prsty jemně vklepu do pleti. 

Dalším krokem je konturování. Je mi jasné, že to spoustu z vás nedělá, já mám ale tento krok ráda. Obličej dostane hezčí kontury a působí hned opáleněji. Naprosto jsem si zamilovala konturovací tyčinku v odstínu Dunkel, kterou nanáším pod lícní kosti, kolem čelistí, na kraj čelo a když mám náladu i kolem hrotu nosu. Pak stačí jen prosty rozetřít do ztracena, nemusíte se bát, efekt je velmi přirozený. 

To, co dokáže rozjasňovač, neumí žádný jiný produkt. Během pár vteřin udělá z unavené Alexandry, Alexandru odpočatou a rozzářenou, zázrak! Miluju ho ve všech texturách, pudrových, krémových i tekutých. Zatímco v zimě tíhnu spíš k těm pudrovým, v létě si libuju v krémových a tekutých. V kabelce mám teď neustále Tinted Highlighter v odstínu Champagne, který má stejné balení jako zmiňovaný korektor. Takže ideální společník do kabelky! Jednoduchá aplikace, krásná zlatavá barva a nekonečný třpyt. Mám ráda, když jsou třpytky v rozjasňovačích velmi jemné, což tento produkt splňuje dokonale. Na mém Instagramu najdete i video, ve kterém si efekt, který tenhle malý hrdina umí,  můžete prohlédnout. A pak rovnou běžet do drogerie! Já jsem si po vyzkoušení, ve strachu, že by ho snad mohli přestat vyrábět (jako většinu mých nejoblíbenějších produktů), koupila ještě dvě balení. A kam rozjasňovač nanést, aby správně odrážel světlo? Na lícní kosti, pod obočí, na hrot nosu a nad horní ret, tam ho mám vůbec nejradši.

2. Pronikavý pohled


Základem je obočí, to už všichni víme, že? Alverde umí skvělé gely, vyrábějí je v několika barvách, já momentálně používám pro zafixování ten bezbarvý, obočí mám barvené hennou, takže není třeba nic dokreslovat. Místo očních stínů pro rychlé líčení použiju právě konturovací tyčinku, kterou párkrát přejedu horní víčka a prsty do ztracena rozetřu. 

Protože mám ráda kočičí linky, ještě než použiju řasenku, sáhnu po automatické tužce na oči v odstínu 03 Braun a jednoduše s ní nakreslím linku těsně nad horní linií řas. Linku kreslím zhruba od polovina víčka a protáhnu směrem k obočí. Nemusíte se snažit dělat ji úplně dokonalou, hnědá barva toho mnohem víc odpustí než černá. Klidně ji můžete prstem ještě lehce vklepat do víčka, tím se hezky propojí s hnědým stínem.

Pokud chcete pohled projasnit (všechny unavené holky tento krok jistě ocení), obtáhněte si spodní vnitřní linku oka krémovou tužkou (bílá může působit trochu nepřirozeně), já používám kajalovou v odstínu 07 Pearly White. 

No a na závěr už jen pár tahů řasenkou, mě se osvědčila objemová, která se neobtiskává, nedrolí a drží celý den na svém místě. Pokud máte citlivé oči a nosíte čočky, bude vám sedět. Za mě velký objev za málo peněz, který umí výrazné řasy.

3. Šťavnatá korálová


Asi už jste u mě zvyklí na to, že na rtech mám buď světle růžovou, nebo korálovou/meruňkovou. V takových barvách se cítím nejlépe, ale většinou je pěkný oříšek ten správný odstín najít. Moc mě baví rtěnka v odstínu 70 Fresh Coral se sametovou texturou, která je na rtech velmi příjemný a s opálenou pletí se krásně doplňuje. Navíc vypadá úžasně i na tvářích. Ano, všimli jste si správně, miluju multifunkční produkty a mám ráda, když jeden produkt můžu využít pro více účelů. Takže úsměv prosím, nanést rtěnku na líčka a prsty zase rozetřít. Celý make-up se tím hezky propojí. A protože rtěnku u sebe nosím vždy, můžu si trochu zdraví dopřát kdykoli během dne. 

Na závěr pak rty ještě ve středu přetřu nejvoňavějším leskem Berry Lipgloss, který má krásný jemný meruňkový nádech (ten název je lehce zavádějící, ale voní po lesním ovoci). A je hotovo!

Naprosto jednoduchý make-up, kterému stačí maximálně 5 minut. A opravdu nikdo nepozná, že jsem si ráno trochu víc přispala, nebo rozjímala při dlouhé ranní procházce s mou buldočí slečnou.  Používáte přírodní kosmetiku? Zajímáte se o to, co na svou pleť dáváte? Budu ráda, když mi napíšete tipy na vaše osvědčené “čistější” produkty.

Užijte si letní víkend! 

*Článek vznikl ve spolupráci se značkou Alverde

Follow:
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?