PÉČE O PLEŤ PO TŘICÍTCE

Krásný večer vám přeji! Doufám, že se máte všichni v rámci možností hezky, těšíte se z přicházejícího jara (i když aktuálně to tak úplně nevypadá) a života, který se pomalu zase probouzí. To počasí za okny mi dneska vnuklo myšlenku zavrtat se pod peřinu a po dlouhé době pro vás napsat článek, který mám už delší dobu v hlavě. Hlubokých témat je všude kolem nás v poslední době až příliš, ty přenechám ráda jiným, my si budeme povídat o těch hezkých, holčičích věcech, které nám pomáhají cítit se dobře a sebevědomě (a díky tomu zvládat kdejakou situaci). Víte, že péči o pleť si užívám, ráda zkouším nové produkty, techniky, procedury, po třicítce jsem se ale trochu uklidnila, péči zjednodušil a zefektivnila. A protože vím, že vás tady mám spoustu, kterým už dávno není “náct”, ráda s vámi nasdílím mé poznatky.

“Od mých starších kamarádek jsem neustále slýchávala věty typu – počkej, až ti bude třicet – a s úsměvem na rtech jsem je přecházela. No, teď už přesně vím, o čem mluvily.”

S vráskami asi počítá každý, ty se prostě s přibývajícím věkem vyskytují hojněji, nečekala jsem ale, že se mi změní i struktura pleti, pigmentace a třeba takový otlačený polštář zůstane na obličeji ještě dlouho po probuzení. Rozhodně se z toho není třeba hroutit, naopak, čím jsem starší, tím víc mám sama sebe ráda, zároveň si ale čím dál tím víc užívám ten pocit, že se o sebe starám a dopřávám pleti to, co si zaslouží. Aby stárla hezky, přirozeně, ale trošinku pomaleji. 

1. Péče o pleť nekončí u brady

Jasně, když je vám 20, máte úplně jiné starosti, než krémíčkovat krk a dekolt. Když je vám třicet, starostí máte ještě víc a přibyde vám nová. Spotřeba sér a krémů bude bohužel větší, ale čím dřív začnete s péčí o krk a dekolt, tím déle bude ladit s vašim opečovávaným obličejem. Já sama mám z toho věčného koukání do telefonu a sklopené hlavy vrásek na krku až až, je to NORMÁLNÍ, ale byla bych ráda, kdyby s těmi na obličeji udržovaly krok. To znamená, sérum na krk i dekolt, stejně jako následná aplikace krému. 

2. SPF není extra péče jen v létě

Mazat obličej každé ráno alespoň krémem s SPF 30 (nejlépe rovnou 50) nepovažujte za krok navíc. Zařaďte ho pravidelně do své ranní rutiny, ať je venku azuro, nebo padají trakaře, sluneční paprsky páchají škody za každého počasí. Já jsem v tomto bodě byla donedávna taky velký lajdák a říkala jsem si, že mi stačí SPF, které je obsaženo v mém make-upu. Bohužel bych si ho musela nanést tolik, že bych si vytvořila na tvářích paštiku, aby mě ochránil před sluníčkem. Určitě to není na škodu a berte to jako bonus, pokud ho v make-upu máte. Pod něj ale určitě patří právě SPF ochrana, nezapomínejte ani na krk, dekolt a hřbet rukou (místa, kde se stárnutí pokožky projevuje nejdříve). Já aktuálně používám korejský produkt Dermaheal s SPF50*, který nejen chrání před sluníčkem, ale zároveň i aktivně bojuje proti stárnutí, takže výhra na všech frontách. Navíc si skvěle rozumí i s make-upem.

3. Pravidelná exfoliace

Neboli peeling. Jestli máte pocit, že i přes to, že pleti dopřáváte tu nejlepší péči, je unavená, mdlá, bez života, objevují se na ní šupinky a jemné vrásky jsou na první pohled viditelnější, možná je na čase zařadit do své rutiny pravidelnou exfoliaci. A teď nemyslím, abyste běžely do drogérie pro peeling s největšími “granulkami”, ale jemný peeling, který je k pleti šetrný, přesto odstraní, co na pleť už nepatří, tedy odumřelé kožní buňky. Já sama si dělám peeling jednou týdně, používám od La Mer, který má olejovitou texturu a jemné částečky mořské soli a cukru. Každý den si ale vlastně dělám jemný peeling při samotném odličování, kdy odličovací olej stahuju mušelínovým hadříkem z obličejem. A zároveň jednou za 14 dní důkladně čistím pleť ultrazvukovou špachtlí Gemlift, která kromě hloubkového čištění taky mechanicky exfoliuje. 

4. Péče i zevnitř

Bod, ke kterému člověk taky musí pravděpodobně dozrát. Ale to je dost možná tím, že zatímco ve dvaceti můžete sníst a vypít cokoli a s pletí to nic neudělá, ve třiceti už je nějaký menší večírek, či spoustu čokolád druhý den hodně znát. Takže ano, je to sice občas těžké, ale hodně vody a míň sladkostí a nachosek pleti prospějí. Zároveň jsem koncem loňského roku začala brát i kolagen*, ke kterému jsem byla velmi skeptická. Dva měsíce jsem se pravidelně držela, úplně mi zmizela suchá kůže po celém těle, pokožku jsem měla hezky vypnutou a takovou víc pevnější. Pak přišel velký stres s Miňonkou, já jsem na sebe v těchto ohledech začala kašlat a skoro dva měsíce jsem kolagen úplně vysadila a musela sama sobě přiznat, že s mou pletí jeho pravidelné užívání fungovalo víc než dobře. Takže teď na něj zase zpátky najíždím a doufám, že co nejdříve opět začne dělat zázraky. 

5. Zapojení technologií

Skeptická jsem ale nebyla jen ke kolagenu, tomuhle přístroji Plabeau jsem moc velké šance nedávala, přesto mi něco říkalo, že bych ho měla zkusit. V době, kdy jsem ho začala používat, trpěla má pleť na dermatitidu, které se zbavuje jen velmi těžko, zároveň byla sám pupínek, flekatá, začaly se mi objevovat pigmentace… Má pleť, která byla celý život i pubertu úplně bezproblémová, mi začala dělat naschvály a já jsem si na to nechtěla zvyknout. Plabeau je přístroj na domácí použití, který využívá technologii plazmového toku (možná toto ošetření znáte z kosmetických salonů). Plazma je vysoce ionizovaný plyn, který se využívá nejen v lékařství, ale také v dermoestetice. Aplikací plazmového toku pronikají molekuly plazmy do pokožky a pozitivně ovlivňují její strukturu. Co si pod tím máte představit? Jedním z hlavních benefitů je antibakteriální účinek, molekuly plazmy totiž ničí bakterie, které způsobují akné a další kožní onemocnění, sjednocují tón pleti, pomáhají regenerovat pokožku, zvyšují tvorbu kolagenu, zároveň zvyšují schopnost absorpce pleti, takže séra a krémy se do pokožky vstřebávají rychleji a hlouběji. Aplikace je jednoduchá, každý večer si přístrojem jezdím pomalu po vyčištěné pleti cca 10 minut, na místech, která mě trápí víc, přístroj chvíli nechám působit a pokračuje dál. Pak následuje sérum a krém jako obvykle.

Já jsem viděla první výsledky už po týdnu používání, přidávám fotku z telefonu, když jsem s Plabeau začínala a má pleť si zrovna libovala v dermatitidě. O týden později byla jako vyměněná, sjednocená a po dermatitidě ani památky! Zároveň mě teď netrápí pupínky, jakmile cítím, že se nějaký pod rouškou chce vyklubat, nechám Plabeau trochu déle působit a do rána je pryč. Loni jsem začala trpět na akné na zádech, takže používám i tam, trvá to sice déle, ale výsledky jsou viditelné. Není to zrovna levný produkt a pokud máte bezproblémovou pleť, asi žádné výsledky neuvidíte. Pokud vás ale trápí akné, dermatitida, pigmentace, nesjednocená pleť, s čistým svědomím musím říct, že přístroj mě nadchl a okamžitě se zařadil do mé rutiny a opravdu ho můžu doporučit. 

Správná séra, krémy, masky a další produkty, byly samozřejmostí i před třicítkou, ale to ode mě už určitě znáte. Hlavní ale je, se nebrat tak vážně, užívat si každého dne, kdy jsme zase o kousek starší a z přibývajících vrásek se nehroutit, jsou přece znamením, že se hodně smějeme a žijeme!

Pečujte o sebe a mějte se rády!

* Na stránkách Medaprex máte celoročně slevu 10 % s kódem ALEX10.

Follow:
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?