MALÉ ZMĚNY

Krásný večer přeji! Dneska mám pro vás jeden velmi spontánní článek na téma bydlení. Víte, že co se oblékání týče, považuji se za minimalistku, která si libuje v jednoduchosti. Velmi podobně to mám i v pohledu na bydlení. Vše musí být především funkční, obzvlášť, když bydlíte v pronájmu a nemáte příliš prostoru pro velkorysá interiérová řešení. Stejně jako v šatníku, razím i v bydlení heslo – co nejjednodušeji. Nenajdete u nás kousky nábytku, které by se stylově vymykaly (ačkoli se mi to velmi líbí, takové nápady si šetřím do vlastního), proto si ráda hraji s dekorem. Máme pár ploch, se kterými se dá moc hezky hrát a tvořit. A já si řekla, že je načase dát těmto místům nový kabátek a tvoření na home officu zase nový impuls. Mám pro vás pár tipů, jak jednoduše interiér ozvláštnit. A ano, opět bude hrát hlavní roli umění v podobě plakátů díky spolupráci se švédskou značkou Desenio. Protože je to ten nejjednodušší způsob, jak měnit byt dle nálady a momentálního rozpoložení. 

Velký plakát – DESERT LINES NO2; menší obraz – LES NYMPHES
Velký plakát – CONTENT & FORM; menší plakát –
LUMINOSITY NO1

1. Nové barvy

Znáte mě, u nás vládne černá, bílá, béžová. Až v poslední době mám chuť občas lehce zaexperimentovat (viz má včerejší duhová manikúra, či oranžový oblek) a zařadit do svého života nějakou tu barvu. Pokud nejste eklektici, zkuste kombinaci neutrálních tónů a k tomu jednu, dvě výraznější barvy. Já jsem sáhla po plakátech s modrými a žlutými prvky, k tomu jsem doladila svíčky a zajímavá kombinace je na světě. Pořád jednoduché, pořád v mezích mé snesitelnosti, ale přesto se špetkou odvahy. 

Plakát – PAINTED ARCHES NO1

2. Přesuny

Výměna plakátu někdy nestačí a oči touží po novějším impulzu. Na komodě v obýváku si příliš barev dovolit nemohu, protože kuchyň, která je s obývacím prostorem spojená má portugalské kachličky laděné do modra, proto se vždy snažím, aby zbytek nábytku i dekorací byl co nejvíc neutrální. Vyměnila jsem jen plakát a přesunula dekorace. Někdy stačí jen nepatrná změna a přesto je to pro mozek najednou novinka. Zachovala jsem velikost rámu, nechala jsem i mou oblíbenou mísu od české značky En.Tentyky a nechala prostor na komodě vzdušnější. 

3. Když je potřeba něco schovat

Parné léto jsme u nás v bytě vyřešili jednoduše – designovým větrákem, který svou funkci plní na jedničku. Bohužel musí být zapojený v elektřině a šňůra k němu není zrovna dvakrát estetickou záležitostí. A tak jsem vymyslela naprosto jednoduché, přesto efektní řešení – schovala ji za plakáty. Obrazy totiž nepatří jen na stěnu, naopak vypadají skvěle jen opřené o zeď! A navíc dokáží hezky zakrýt neestetické zásuvky, šňůry a podobné technické věci, na které se naše holčičí oko nechce celý den dívat. Poskládejte jich vedle sebe klidně víc, dva, tři, zkuste různé velikosti a kombinace a pomozte si v místech, které nejde jinak změnit. Naprosto jednoduché! 

Pokud si taky budete chtít udělat radost a trochu si s interiérem pohrát, od 24.6. do 30.6. můžete využít extra slevy 10 % (teď běží na Desenio sleva 35 % na plakáty) s kódem ALEXEXTRA. Kód neplatí na rámy a handpicked/personalizované plakáty. 

*článek vznikl ve spolupráci s Desenio, kterému děkuji za podporuji!

Follow:
Share:

1 Comment

  1. Renata
    29.6.2022 / 15:24

    Je moc hezké, když si člověk umí udělat třeba právě v tom bytě nějakou změnu, nemusí to být rozsáhlá rekonstrukce, ale třeba i hezký obrázek může zaplnit prostor těchto někdy opravdu prázdných prostorů 🙂 A změny nemusí být samozřejmě jen doma, protože celý život je vlastně o změnách, a to je jen dobře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?